Хокейний шолом. Основні поняття
Хокейний шолом має основне функціональне призначення – захистити голову гравця від травми. Шолом має бути легким та добре кріпитися. Виготовляється шолом із високоякісного пластику. З його внутрішньої сторони розташована спеціальна прокладка, що пом'якшує силу удару.
Усі чоловіки до вісімнадцяти років зобов'язані грати в шоломах із металевим ґратчастим «забралом» (а жінки — завжди). Після вісімнадцяти «забрало» дозволяється змінити на прозорий пластиковий візор (високоміцний прозорий полікарбонатний захист обличчя, що кріпиться до передньої частини шолома). Візор повинен розташовуватися вертикально і закривати очі та частину носа.
На відміну від іншого екіпірування (наприклад, щитків або налокітників) колір шолома має поєднуватися з рештою форми. Всі гравці кожної з команд, що грають, повинні бути одягнені в однакові за кольором шоломи (крім воротаря). Основний колір повинен становити приблизно 80% від кольору кожної частини форми. Стандартними і найбільш поширеними в роздрібній торгівлі є чорний, білий, червоний і синій кольори. Інше забарвлення зазвичай передбачає командне або індивідуальне замовлення.
Розмір шолома має буквене позначення. Існує три основні та два додаткові розміри хокейного шолома. Залежно від конкретної моделі та фірми-виробника, можливі невеликі відмінності у розмірній шкалі. Ось як виглядає дещо узагальнена таблиця: основні розміри – S (52-57 см), M (55-60 см), L (58-63 см); додаткові розміри – XS (50-55 см), XL (62-65 см).